Grįžti?

Pasyvus namas. Energiją taupančių namų projektai

Energiją taupačių namų projektai

Mūsų rengiami namų projektai yra energetiškai efektyvūs. Projektuojamiems namams suskaičiuojamos energijos sąnaudos norimai arba privalomai klasei pasiekti (pvz. A+, A++ klasei). Atsižvelgiant į gautus rezultatus pagal galimybes optimizuojame architektūrinius sprendinius, kad rezultatai būtų geresni.


Patirtis projektuojant energiją taupančius namus

Energijos sąnaudos mūsų gyvenamųjų namų projektams buvo pradėtos skaičiuoti itin anksti - jau nuo 2010metų. Lietuvoje tai dar buvo visiška naujovė, skaičiuoti dar nebuvo privaloma ir vyko tik mūsų ir atvirų naujovėms užsakovų iniciatyva. Pradžioje energijos sąnaudos buvo skaičiuojamos pasyviųjų namų projektavimo programa PHPP. Dabar skaičiuojamos Lietuvoje priimta tvarka A, A+, A++ energinei klasei pasiekti. 

2010m gruodžio 4d. gavome pasyviųjų namų projektuotojų sertifikatą. Sertifikatą išdavė Vokietijos „Pasyvaus Namo Institutas“. Intensyvių mokymų metu sukauptą informaciją stengiamės taikyti savo projektuose. 

Energijos sąnaudų skaičiavimo ir architektūrinių sprendinių optimizavimo atsižvelgiant į gautus rezultatus procesas reikalauja dar daugiau kruopštumo ir šiek tiek prailgina projekto rengimo terminus.  


Trumpai apie pasyvaus namo koncepciją
Pasyvus namas yra laiko patikrintas energiją taupančių namų statybos standartas. Tokiam namui eksploatuoti reikia apie 90 procentų mažiau energijos lyginant su dauguma Europos pastatų. Taigi pasyviųjų namų savininkams tendencingas energijos kainų augimas nėra toks svarbus. Pasyviame name ištisus metus temperatūra išlieka stabili - apie 20 laipsnių. Pasyvaus namo patalpose cirkuliuoja pastoviai vėdinamas ir itin kokybiškas oras. Patalpų viduje nėra ryškių temperatūrinių skirtumų ir skersvėjų.
Norime pabrėžti, kad pasyvus namas nėra sudėtingas mechanizmas. Netgi priešingai – visi principai privalo būti įgyvendinti kuo paprasčiau, kad gyventojas nejaustų diskomforto dėl poreikio įsisavinti didelį informacijos kiekį.

Pagrindiniai pasyvaus namo kriterijai, kuriuos būtina tenkinti:
* Energijos šildymui sunaudojama mažiau nei 15 kWh /(m² per metus).
* Šildymo krūvis - iki 10 W/m².
* Pirminės energijos sunaudojama iki 120 kWh /(m² per metus).
*  Pasyvus namas turi būti sandarus. Oro kaitos norma prie 50 Pa slėgio turi būti iki 0,6 / h.
* Vasaros metu temperatūra patalpose negali višyti 25 laipsnius ilgiau kaip 10% laikotarpyje.
* Išorinės atitvaros privalo būti itin gerai izoliuotos (Šilumos perdavimo koeficientas turi būti 0.10 – 0.15 W/(m²K) diapazone.
* Pasyviajame name montuojami šilti langai ir durys (U <0.80 W/(m²K)).
* Rekuperacinės vėdinimo sistemos efektyvumas turi būti virš 75 %, su elektros energijos suvartojimu iki 0.45 Wh/m³. 

 

Populiariausios žymės: pasyvus namas, pasyvieji namai, pasyvus namas, namų projektai.